romantické Vacone

Romantické Vacone. Drobná dedina (má len 250 obyvateľov) neďaleko Ríma, v provincii Rieti (región Lazio). Nachádza sa asi 60 km od Ríma a asi 20 km od Rieti.  Keď vojdete do Vacone mestskou bránou, ocitnete sa pred tzv. Terazza della Sabina a… ovládne vás ticho, pokoj a výhľad, ktorý sa vám z balkóna naskytne, je neopísateľný. Hovorí sa, že panoráma vo Vacone nemá hranice (za jasných dní vidno aj Rím). 

A prečo romantické Vacone? Nuž, je tu jedna atrakcia (pre romantické duše), ktorá nemá vo svete obdobu…  reštaurácia, ktorá je jedinou na svete: „Solo per due“. Len pre dvoch. Naozaj. Prestretý stôl, dve stoličky, kvety, sviečky, čašník, ktorý čaká iba na vás dvoch… otvorené  je každý deň v roku; stačí zavolať  (zásadne poobede) a objednať sa, hoci aj mesiace dopredu. A to aj odporúčame, lebo nájsť termín, ktorý by vám vyhovoval, nie je vôbec jednoduché.

Dôležité je potvrdenie objednávky sedem dní pred  príchodom. Po potvrdení sa stanovia všetky detaily, ako je výber menu, vína, hudby do pozadia, kvety pre dámu, prípadne darček pre pána… presný čas príchodu (otvorí sa  brána, námestíčko a záhrada budú osvetlené fakľami, ktoré dodajú atmosfére tajomné a starodávne čaro). Cena večere pre dvoch je 250 €/osoba a bude zahŕňať všetko, na čom sa s majiteľom dohodnete. Za príplatok sú napr. pravé šampanské, zvláštne kvetinové kompozície a pod.

Kde sa dá prenocovať? Možností je niekoľko… od penziónov až po hotely v okolí. Náš tip? Prenajmite si  malý, kamenný dom, na okraji  storočného olivového hája vo Vacone. Cena je 90 €/osoba (vrátane raňajok).

Nachádza sa asi 60 km od Ríma a asi 20 km od Rieti.  

Solo per Due – Il ristorante piu piccolo del mondo. 

 

error: Content is protected !!