Sacra di San Michele

Záhadné až mystické miesto, symbol regiónu Piemonte. Miesto, ktoré inšpirovalo spisovateľa Umberta Eca. Práve na tomto mieste vznikol jeho najpredávanejší kultový román „Il nome della Rosa“ (Meno Ruže; aj sfilmované).

Sacra di San Michele je opátstvo; kláštor postavený v r. 983-987 na vrchole hory Pirchiriano. Nachádza sa len 40 km od Torino. Z jeho veží môžeme obdivovať Turín a úchvatný výhľad na Val di Susa. V hlavnom kostole, ktorý pochádza z 12. st., sú pochovaní členovia Savojského rodu (jedna z najstarších kráľovských rodín na svete).

Sacra di San Michele ponúka prehliadky a akcie počas všetkých mesiacov v roku. V prvú sobotu každého mesiaca si môžete vychutnať aj múzeum každodenného života, knižnicu, ktorá má asi 10 000 kníh,  starodávne siene domu Savoya, hrobky, oblúky, portály či obrazy…

A prečo je to miesto magické? Predpokladá sa, že energetická linka spája tri baziliky opátstva zasvätené archanjelovi Michaelovi. Tri body tejto línie sú: Mont Saint Michel, ktorý sa nachádza vo Francúzsku v regióne Normandia, Sacra di San Michele a Monte Sant’Angelo v Puglii. Podľa odborníkov na bielu mágiu by sa mal energetický bod nachádzať na malej podlahovej doske. V Sacra di San Michele sa tento bod nachádza vľavo, bezprostredne za vstupom. Ak budete stáť na tom bode, podľa teórií môžete jasne vnímať a precítiť silnú energiu magickej línie San Michele.

A ešte čosi… tri posvätné miesta zasvätené svätému Michalovi sa nachádzajú 1000 km od seba a sú zoradené na priamke, ktorá vedie cez Jeruzalem, horu svätého Michala v Cornwalle a ostrov Skellig Michael v Írsku.

La Sacra di San Michele, video promo 2021. – YouTube

 

error: Content is protected !!