Scilla

Scilla (provincia Reggio Calabria; región Calabria). Mesto sa nachádza 22 km od mesta Reggio, leží pred Messinským prieplavom a je rozdelené na dve časti: centrum mesta, kde sa nachádzajú mestské úrady, rezidencie, hotely a reštaurácie,  známa ako Marina di Scilla a pobrežná štvrť mesta, Chianalea. A práve tá patrí k stovke najkrajších miest Talianska (I Borghi piu belli d´Italia).

Chianalea, rybárska časť s farebnými domami, ústiacimi takmer až do mora, je neopísateľne čarovná. Rybári, ktorí sa vracajú z rybolovu, vstupujú  do svojich príbytkov takmer z lode; domy sú jeden vedľa druhého a úzke uličky sú (neraz) využívané na kotvenie farebných rybárskych člnov. Nájdete tu drobné rodinné reštaurácie s terasami postavenými priamo nad morskou hladinou, v ktorých vám pripravia tie najchutnejšie špeciality z darov mora. Vždy, zaručene, čerstvé.

Chianalea di Scilla – la piccola Venezia del Sud – Borgo più romantico della Calabria – Bing video

Asi najnavštevovanejším miestom v Scilla je hrad Ruffo. Pevnosť bola pôvodne postavená na vojenské účely, ale v r. 1532 si ju gróf Paolo Ruffo prestaval na obydlie. Zhora sú nádherné výhľady na pláž, more a okolie (vidno až Liparské ostrovy); je tam aj maják (veľmi dôležitý pre lode, vstupujúce do Messinského prielivu zo severu).

Scilla bola osídlená už v čase trójskych vojen a viažu sa k nej rôzne mýty a legendy. Napr. pôvod názvu mesta nájdeme v gréckej mytológii. Dravá Skylla je v gréckych bájach od pása dole morská obluda obrastená šiestimi psími hlavami a dvanástimi nohami. Vraj zničila každú loď, ktorá Messinským prielivom prešla, pričom jej pomáhala (na druhom brehu) nenásytná Charybdis.

SCILLA, Calabria, Italy | 4k drone footage, DJI Mavic Air – Bing video

error: Content is protected !!