Sestrière

Rozsiahla lyžiarska oblasť Vialattea sa nachádza v južných Apách, Valle di Susa a prechádza až do francúzskeho regiónu Paca (1380 do 2800 m n.m.). Vialattea združuje sedem vzájomne prepojených stredísk Sestrière, Sauze d´Oulx, San Sicario, Cesana, Claviere, Pragelato a Montgenevre.

Lyžiarske stredisko Sestrière (provincia Torino; región Piemonte) ponúka približne 400 km upravených zjazdoviek všetkých obtiažností, na ktoré vás prepraví množstvo lanoviek, sedačiek či kabínok. Sestrière priťahuje lyžiarov z celého sveta. Je známe aj z pretekov svetového pohára či zimnej olympiády v r. 2006.

Na svoje si prídu začiatočníci a rodiny s deťmi, pre ktorých sa z množstva upravených svahov nájde takmer stovka „modrých“ kilometrov. Kvalitné bubnovité svahy a čierne zjazdovky, ktorých je k dispozícii 80 km, dajú  zabrať aj skúseným lyžiarom.

Po dobrej lyžovačke si pochutnáte na miestnych špecialitách, ktoré sú príbuzné francúzskej kuchyni. Používajú sa marinované mäsá, obľúbeným jedlom sú biele slimáky. Pestuje sa tu podstatné množstvo talianskej produkcie ryže… aj preto je miestne rizoto na rôzne spôsoby častou a žiadanou pochúťkou. Čo  sa týka vína,  známe sú najmä šumivé a červené vína z Barolo; špecialita z dediny Cinzano (sladké biele víno z Asti), či svetoznáme Martini.

Toto všetko (a je toho oveľa viac), radí lyžiarske stredisko Sestrière do top-päťky talianskych lyžiarskych oblastí.

HALSBURY SKI – Sestriere, Italy – One of the Best Ski Resorts for School Groups – Bing video

error: Content is protected !!