Valle d´Aosta

Najkrajšie lyžiarske strediská v regióne Valle d’Aosta, ktorý je považovaný za kráľovnú lyžiarskych dovoleniek.

Valle d’Aosta – The Rising Earth – Bing video

Vo Valle d´Aosta nájdete tu strediská s rodinnou atmosférou, s adrenalínom či relaxom v prírode… V malom, očarujúcom kúte Álp sa nachádzajú niektoré z najvyšších vrcholov Európy: Monte Bianco, Monte Rosa a Massiccio del Gran Paradiso; skutočné potešenie pre tých, ktorí majú radi zimné športy. Medzi najkrajšie zimné strediská regiónu Valle d´Aosta patria:

  1. Courmayeur (nádherné panoramatické trate najmä pre skúsenejších, napr. Val Veny či Plan Chécrouit; lyžovanie na ľadovcoch; pre bežkárov je tu jedna z najsugestívnejších tratí v západných Alpách).
  2. Breuil-Cervinia (veľký a dobre známy lyžiarsky areál spojený vlekmi Valtournenche a Zermatt, ktorý prekračuje švajčiarske hranice; užijete si trasy od svahov Ventina až po Cielo Alto a Rothorn).
  3. Monte Rosa: Gressoney la Trinité a Champoluc (skutočný raj pre lyžiarov; môžete lyžovať celé hodiny bez toho, aby ste sa vrátili na rovnakú zjazdovku; od Val d´Ayas po Valle del Lys, až po piemontskú Valsesiu).
  4. La Thuile (stredne ťažké zjazdovky; z ľadovca Rutor sa dostanete až na francúzske svahy La Rosière a Val d’Isére).
  5. Pila (zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti; jeden z najkomplexnejších zimných parkov v Taliansku; iba 15 min. lanovkou z Aosta).
  6. Chamois (asi jediné miesto, kde sa nedá dostať autom, len lanovkou; neďaleko Cervino; kúsok odtiaľ je známe lyžiarske stredisko Magdeleine).
  7. Crevacol (snowpark s fascinujúcimi trasami aj mimo hlavných zjazdoviek; vyhľadávané sú najmä bežkárske stopy v Gran San Bernando; iba 20 min. od Aosta).
  8. Cogne (zjazdovky striedajú bežecké trate v srdci národného parku Gran Paradiso; adrenalínové výzvy v podobe lezenia po viac ako 150 zamrznutých vodopádoch).
  9. Champorcher (skvelé stredne náročné trasy, ale predovšetkým veľa horských trás robia zo strediska atraktívny cieľ; poľahky dostupné z Turína, aj z Milána).
  10. Torgnon (zjazdovky vhodné pre všetky úrovne; obzvlášť vhodné miesto pre rodinné lyžovačky a začiatočníkov).
error: Content is protected !!