Zážitková Puglia (SR)

Bari-Alberobello-Matera...

Vlaďka Š., Galanta

Matera bol najsilnejší zážitok; Alberobello komerčné; Bari ma dostalo. Tam sa ešte vrátime. Jani, vďaka za krásny program a super atmosféru…

Leo s rodinou, Senec

Všetko sa nám páčilo od začiatku až po záver; určite s vami pôjdeme aj nabudúce. Orecchiette sme už vyskúšali aj doma, vydarili sa.

Elvíra K., Ružomberok

Splnený sen. Veľké ĎAKUJEM za všetko. Al Banov „ranč“ kráááása. Nevedeli sme, čo skôr fotiť; bol to silný zážitok. Jeho vínko aj občerstvenie tip-top. Felicita…

Jana Š., Rybany

Program výborný, víno úžasné… spomíname a plánujeme ďalšiu cestu s Tebou, Jani… perfektní ľudia, nálada aj organizácia. Do pohody všetko. Oceňujem. Ešte dnes sa teším zo všetkého, čo sme videli a zažili.

Galéria:

Máte záujem? Napíšte nám:

Dôležité (neprehliadnite):

Program nie je povinný. V prípade individuálneho záujmu môžete absolvovať len vybranú časť programu. 

Prvý a posledný deň sú určené najmä na transfer a ubytovanie. Program v tieto dni sa prispôsobuje letovým poriadkom.

Rezervujte včas. Cena zájazdov je závislá na aktuálnych cenách leteniek; tie sa môžu meniť.

Pamiatky. Sprievodca nesprevádza vo vnútri pamiatok, pokiaľ to nie je v programe uvedené. 

Program:

 1. deň: prílet z Viedne do Bari; ubytovanie v centre Bari; vychádzka mestom
 2. deň: raňajky; Altamura (ochutnávka chleba D.O.P.); mesto „hanby“ Matera
 3. deň: raňajky; Alberobello; Putignano (výroba mozzarelly)
 4. deň: raňajky; Bari (historické centrum + cooking class); Ruvo di Puglia (degustácia vín)
 5. deň: raňajky; Lecce; Tenuta Al Bano Carrisi s degustáciou jeho vín
 6. deň: raňajky; check-out; presun na letisko; odlet z Bari do Prahy

 

Altamura. V Altamura sa zastavíme, aby sme s inými miestnymi produktmi ochutnali chlieb, ktorý získal ako jediné európske pečivo označenie D.O.P. S oblaženým žalúdkom potiahneme za oblažením oka, do mesta Matera (región Basilicata). Najtajomnejšie mesto Talianska, kedysi označované ako “mesto hanby”; staré jaskynné obydlia z tufového kameňa, tzv. Sassi, vytesané do strmých skalných útesov (UNESCO). Zážitok na pohľad.

Ďalší deň sa budeme túlať rozprávkovým a nesmierne fotogenickým Alberobello. Jedno z najzaujímavejších talianskych miest so svojimi trulli, ktoré nenájdete nikde inde na svete (UNESCO); v mnohých sa dodnes žije. Po vychádzke sa občerstvíme na bio-farme v Putignano, ktorá sa venuje výrobe a predaju ekologických produktov a zdravej strave pri plnom rešpektovaní životného prostredia. Uvidíme a vyskúšame si aj výrobu mozzarelly.

Tesné krivoľaké uličky starého mesta Bari ukrývajú asi 40 kostolov a 120 kaplniek zasvätených Panne Márii vrátane Baziliky San Nicola, v ktorej sú uložené ostatky svätého Mikuláša (známe pútnické miesto). Nonna Maria nám odhalí tajomstvo receptu a tvarovania slávnych cestovín orecchiette, ktoré si sami pripravíme (tzv. cooking-class). Ak budete mať chuť, poobede si zájdeme na farmu rodiny Mazzone, do ich vínnej pivnive v Ruvo di Puglia na degustáciu ocenených značkových vín Nero di Trioia a bielej Malvasia Immensus. Podvečer je už len váš… možno vás zláka moderné Bari plné obchodov na nákupy darčekov.

V letnom termíne je možnosť vidieť aj Lecce (tzv. Florencia juhu), jeho nielen prekrásne historické centrum, ale aj podzemie. Cestou do Bari sa zastavíme v letnom sídle a hotelovom komplexe Tenute Al Bano Carrisi, kde máme možnosť degustovať spevákove skvelé vínka. Zážitok zaručený.

…ak dovolenku nehodnotíte hviezdičkami v katalógu rezortov, ale tým, koľko nepoznaného ste spoznali, čo všetko ste zažili, potom určite poďte do slnečnej Puglie. Nesklame.

Objednať tu: Apúlia (Puglia) – ma3oska

Cena zahŕňa:

 • transfer z/na letisko v Bari; všetky transfery v zóne
 • 4x ubytovanie s raňajkami (v júni 5x)
 • 1x cooking class (kurz varenia s nonna pugliese)
 • slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii
 • poistenie CK ma3oska.sk

Cena nezahŕňa:

 • letenka Viedeň-Bari a späť s príručnou batožinou (CK môže zabezpečiť)
 • vstupy do múzeí, jaskýň, hradov a pod.; mhd a taxík v Bari
 • vstup do altamurskej pekárne; vstup do masserie či vínnej pivnice
 • miestnu daň (platí sa priamo na mieste)
 • cestovné poistenie klienta
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • príplatok za batožinu do podpalubia
 • všetko nešpecifikované pod „cena zahŕňa“

Stručný popis destinácie:

Apuglia, Puglia (opätok Talianska)… miesto, kde sa zastavil čas; Karibik Európy… od Gargana (Národný park od r. 1991) po Salento (Lecce-Leuca). Malebný, hoci rovinatý kraj plný olivových hájov a mandľových plantáží. Dovolenka bez rezortov a bez all inclusive. Puglia sa necíti byť úplne talianskym krajom, skrýva v sebe desiatky mikrokozmov. Ďaleko od Benátok, Ríma, Sicílie.. geograficky, aj atmosférou. Aj súčasť Talianska, aj nie; exotika v Európe. Historicky katolícka, ale so silnou pravoslávnou črtou… so svetoznámymi vínami, cestovinou  orecchiette a koláčikom pasticciotto.

Basilicata patrí k najmenej rozvinutým oblastiam. Je to jeden z najodľahlejších, ťažšie dostupných a najchudobnejších regiónov Talianska. Veľkým lákadlom pre turistov je, najmä, mesto Matera, označované ako „mesto hanby“ a množstvo zaujímavých cyklotrás, ktoré umožňujú objaviť skryté zákutia tohto kraja (prirodzene ho prepájajú s Pugliou či Calabriou).

error: Content is protected !!
0
Košík
 • No products in the cart.